Cestujte zajímavě. Třeba za sportem

24.01.2018 21:00:00

Cestujte zajímavě. Třeba za sportemJaké jsou důvody cestování pro většinu lidí? Podívejme se na hlavní trojici, která dnes jasně dominuje. Jedná se o: • Poznávání zajímavých památek • Poznávání přírody a kultury • Odpočinek na pláži Do popředí se však dostává ještě jeden důvod, proč cestovat. Tím důvodem je sport. Co dnes láká nejvíce? To vám prozradíme.


Hokej je jasná volba
Jenom těžko byste hledali v České republice oblíbenější sport, než je právě hokej. I proto jasně dominuje našemu žebříčku. Lákadlem jsou levné lístky na NHL, které umožní vidět na vlastní oči skutečně ten nejlepší světový hokej, jaký jenom existuje. Ideální navíc bude, když návštěvu konkrétních utkání spojíte s celkovým poznáním Spojených států, které za to rozhodně stojí.


Na druhém místě je fotbal
Jaký je sport číslo dvě? Určitě nemusíme dodávat, že je to fotbal. Zde je řada možností, kam se dá vyrazit. A jsou poměrně blízko. Proto takové vstupenky mohou být dobré a zajímavé dárek pro muže. Kvalitní fotbalové týmy najdete třeba ve Španělsku, v Anglii, ale i v našem sousedním Německu. Navíc se nemusí nutně jednat jenom o zápasy v rámci nejvyšší ligy dané země. Největším lákadlem fotbalového fanouška je Liga mistrů. Jelikož jde o evropskou klubovou soutěž, rozhodně není nijak nedostupná. Mnohdy může v určitých fázích zavítat i do České republiky.


Láká i tenis
A jaká utkání konkrétně? Zcela jistě se jedná o takzvané grandslamové turnaje, které jsou prestižní jak u hráčů, tak i u diváků. Stačí si obléknout trička s potiskem a můžete vyrazit na tribunu. A kam přesně? Je čtveřice slavných turnajů, kterou můžete v rámci svého cestování třeba postupně objíždět. Máme na mysli US Open, Wimnbledon, French Open a také Australian Open. Fanouškům tenisu tyto názvy jistě nemusíme připomínat. Těm, kteří však chtějí tenis vidět poprvé, je toto dobrá volba, jak zajít na ten nejlepší.


Cestování, ubytování, restaurace, výlety. Na serveru Cestovník.cz naleznete vše o cestování a ubytování, ale také restaurace a výlety. Reklama    |    Přidat profil.

Módní trendy | Moderní bydlení | Těhotenství týden po týdnu | Žaluzie | Inspirace bydlení